Linje trageti

Rezervimet kryhen në advance

Cdo dite Koman-Fierze dhe Fierze-Koman

Hapesire parkimi falas ne traget.

Ju mund te parkoni falas makinen tuaj ne Tragetin Berisha gjate nates.

Linjë trageti Koman-Fierzë-Koman

Udhetimet me tragetin Berisha jane nga data

15 Prill deri 5 Nentor 2023

Personat

8€

(1000Lek)

Makinat

7€/m2

(800Lek/m2)

14% ULJE

Per te gjithe vizitoret qe paguajne bileten online nga faqja jone ( pagesa permes PayPal ose karte krediti )

Tur 1 ditor

3600 Lekë

(29€)

14% ULJE

Per te gjithe vizitoret qe paguajne bileten online nga faqja jone ( pagesa permes PayPal ose karte krediti ). Nese deshironi te paguani CASH cmimi eshte 4400 Lek ose 35 Euro/person

Turet më të kërkuara

Tur 6 ditor ne Alpet Shqiptare

Tur 6 ditor ne Alpet Shqiptare

Tur 6 dite / 5 nete ne Alpet ShqiptareItenerari i turit dhe detajet Dita 1 (e shtunë)Pasi të arrini në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës ne do ju ofrojmë transport privat nga Rinasi në hotel (transporti privat nga aeroporti ne Tiranë dhe akomodimi në hotel në Tiranë...

read more
Turi i Alpeve Shqiptare

Turi i Alpeve Shqiptare

Turi i Alpeve Shqiptare Shkoder – Koman – Fierze – Valbone – Theth
279 €/Person per pagesat me PayPal
Exploroni Alpet Shqiptare ne nje tur 3 ditor

read more
Tur ne Luginen e Valbones

Tur ne Luginen e Valbones

Tur ne Luginen e Valbones Lugina e Valbones, nje mrekulli e natyres e cila sduhet humbur por duhet vizituar patjeter te pakten nje here. Prandaj ne i kemi organizuar te gjitha per ju ne menyre qe tju ngelet vetem te shijoni cdo moment te ketij turi. Nisja drejt...

read more
Tur 1 ditor ne liqenin e Komanit

Tur 1 ditor ne liqenin e Komanit

Tur 1 ditor tek Liqeni i Komanit, All Inclusive Cmimi 29 Euro eshte per te gjthe ata qe rezervojne turin dhe bejne pagesen online nepermjet PayPal ose Credit apo Debit Card. Nese deshironi te paguani CASH cmimi eshte  35 Euro ose 4400 Lek. Gjate 25 viteve kemi...

read more
Shtepi pritje prane liqenit

Shtepi pritje prane liqenit

Miresevini tek 5 Stinët Pesë vila prej druri te sapo ndërtuara presin t’ju japin mirëseardhjen dhe t’ju ofrojnë një ambient të qetë, përgjatë liqenit të Komanit i cili është bekuar me nuancat më të mahnitshme të blusë që shkrihen me jeshilen e pemëve për rreth.Te...

read more
Tur me skaf ne liqenin e Komanit

Tur me skaf ne liqenin e Komanit

Tur me skaf ne liqenin e KomanitNe perpiqemi te jemi sa me prane nevojave te vizitoreve tane, madje dhe te atyre qe mund te kene shume pak kohe per te qendruar me ne por deshire shume te madhe per te pare bukurite marramendese te vendit tone. Per t’ju pershtatur sa me...

read more

Frequently asked questions.

Si te rezervoj nje bilete?
You can book a ticket on this ways: – By sending us an email on our addresses. – Calling us on our phone numbers. – Booking on our Official Websites. – We only accept payments via our reservation form via PayPal, or after your board on Ferry Berisha. DON’T make payments in the street.
Ku duhet te paguaj per bileten?
We operate with payment cash after boarding in Ferry Berisha or Boat Dragobia, or payments via PayPal through our reservation form. Careful, we don’t ask for money on the street or any other place expect Ferry Berisha or Boat Dragobia. You may reserve a ticket and pay CASH after boarding on ferry : -When you have made the reservation on our e-mail, and we have sent your ticket on the e-mail. -When you have made the reservation by phone. -When you haven’t made any reservation. -When making a reservation which includes a travel package with accommodation and/or an other attraction.
Ku duhet te paguaj per bileten?
We operate with payment cash after boarding in Ferry Berisha or Boat Dragobia, or payments via PayPal through our reservation form. Careful, we don’t ask for money on the street or any other place expect Ferry Berisha or Boat Dragobia. You may reserve a ticket and pay CASH after boarding on ferry : -When you have made the reservation on our e-mail, and we have sent your ticket on the e-mail. -When you have made the reservation by phone. -When you haven’t made any reservation. -When making a reservation which includes a travel package with accommodation and/or an other attraction.
Politika e rikthimit te pagesave

Ferry Berisha eshte ne cdo moment i gatshem tju ri-ktheje pagesen qe keni bere online ne rastet kur ju deshironi te anulloni prenotimin tuaj, apo ne rastet kur ne nuk mundemi tju ofrojme sherbimin e premtuar.

Gjithsesi jo ne te gjitha rastet ju mund te merrni pagesen mbrapsht.

Klikoni ketu per te lexuar rastet kur mund te rimbursoheni.

Ne cfare ore duhet te vijme ne terminal?
Passengers: 15 minutes ahead of sailing time. Vehicles: 30 minutes ahead. If you do not have a vehicle reservation, please phone us to find out when your party needs to be at the terminal for your desired sailing.
Cilat janë ditët me më shumë vizitorë?
The busiest days of trips are Monday, Thursday, Friday, Saturday, and Sunday. Boat Dragobia runs only for passengers, and Ferry Berisha works with vehicle and passengers. In case of personalized groups we have small boats to take the trip.
A ka hapesira per kamping?
Yes, there is free camping space in in front of the Island of Peace, you should have your own tents. Also you can use the Ferry Berisha as a free camping space during the night.
A mund te transportoni makinen time ne traget?
Yes, we can transport your car on Ferry Berisha, but before you should make the reservation of the car, describe the type, How m2 is the car, and the plate number of the vehicle. The places on high season are limited. Ferry Berisha can accommodate this vehicle types including: bicycle, motorcycles, cars, tour buses and minibuses.
A ka vend parkimi?
There is a parking place near Ferry terminal. There is free of charge and you don’t have to pay for it. Anyway it is necessary to contact first so we can reserve a space for you ( due to high traffic some times is full ).
A ka sherbim pick-up nga Tirana ose aeroporti?
Yes, we offer transport from Tirana airport to Koman and return, about the prices you can find them on the dedicated page.
A eshte trageti i pershtatshem per pesonat me veshiresi ne ecje?
Yes. For all passengers requiring extra assistance for boarding, disembarking, or accessing the passenger deck, our terminal personnel will be happy to assist.

Follow us in Instgram @ferry_berisha


[instashow columns=”6″ drag_control=”false”]

Shërbime të tjera

Shtepi pritje prane liqenit

Shtepi pritje prane liqenit

Miresevini tek 5 Stinët Pesë vila prej druri te sapo ndërtuara presin t’ju japin mirëseardhjen dhe t’ju ofrojnë një ambient të qetë, përgjatë liqenit të Komanit i cili është bekuar me nuancat më të mahnitshme të blusë që shkrihen me jeshilen e pemëve për rreth.Te...

read more
Cfare duhet te dini para se te vizitoni Liqenin e Komanit.

Cfare duhet te dini para se te vizitoni Liqenin e Komanit.

Perpara se te niseni per udhetim ne Liqenin e Komanit, ose te Fierzes kini parasysh dhe merrni masa per disa gjera kryesore ( keto keshilla jane te vlefshme edhe per ju qe planifikoni te vizitoni Thethin ose Luginen e Valbones ) : Merrni rroba te pershtashme, duhet te...

read more
Pick up nga Shkodra, Tirana dhe Valbona

Pick up nga Shkodra, Tirana dhe Valbona

Pick up nga Shkodra, Tirana dhe Valbona Komani Lake Ferry Berisha ju mundeson transportin nga Shkodra, Tirana dhe Valbona, drejt terminalit te Komani ose Terminalit te Fierzes   Cmimet jane si me poshte : Tirane - Koman => 10 Euro / 1400 LekeTirane - Koman -...

read more
Guide ne liqenin e Komanit

Guide ne liqenin e Komanit

Trageti Berisha oganizon ture me nje guide te personalizuar tek liqeni i komanit. Stafi yne e njeh mire zonen, vlerat kulturore dhe historike te saj. Ne kete menyre ju do te njiheni me cdo vend historik dhe kulturor. Historite dhe bukurite e Liqenit te Komanit, por...

read more
Si shkohet tek Shtepia e Pritjes nga Komani apo Fierza?

Si shkohet tek Shtepia e Pritjes nga Komani apo Fierza?

Shtepia e Pritjes ndodhet ne liqenin e Komanit, perballe ishullit te vogel te Paqes. ( harta ne fund te faqes ) 1 .Per te mberritur  tek Shtepia e Pritjes nga terminali i Komanit, udhetimi zgjat 40 minuta me tragetin Berisha ose me anijen Dragobia. Personat qe kane...

read more
Makina me qera nga Tirana ose Prishtina

Makina me qera nga Tirana ose Prishtina

Komani Lake Ferry Berisha ne bashkepunim me HERTZ ALBANIA ju ofron makina me qera. Hertz Albania ndodhet ne Tirane me 2 pika kryesore , ne brenda ne qytet dhe tjetra prane aeroportit. Nese keni nje bilete te Komani Lake Ferry Berisha ( maksimumi e nje date 2 jave para...

read more