Guesthouse në Liqenin e Komanit

"5 Stinet" përballë Ishullit të Paqes

Guesthouse në Liqenin e Komanit

Miresevini tek 5 Stinët

Pesë vila prej druri te sapo ndërtuara presin t’ju japin mirëseardhjen dhe t’ju ofrojnë një ambient të qetë, përgjatë liqenit të Komanit i cili është bekuar me nuancat më të mahnitshme të blusë që shkrihen me jeshilen e pemëve për rreth.

Pamje nga Liqeni

Te gjitha vilat kane pamje nga Liqeni i Komanit dhe Ishulli i Paqes.

Ushqim Tradicional

Ushqimi dhe shumica e pijeve jane te prodhuara ne fermen tone prane liqenit.

Eksploroni Liqenin

Nese qendroni tek vilat keni edhe mundesine te merrni me qera kayket per te ekploruar liqenin.

Ndjehuni si në shtëpi

Të gjitha vilat janë të pajisura me gjithçka që nevojitet për tu ndjerë si në shtëpi edhe kur jeni larg ndërsa pamja e hapur mbi liqen ju kujton çdo minutë që jeni këtu për të pushuar duke shijuar ushqimin tradicional, pijet dhe sigurisht një bisedë të këndshme ndërsa provoni raki.

Nëse keni nevojë të largoheni nga qytetet e mëdha dhe të rifreskoni mendjen e shpirtin, ne po ju presim dhe ju premtojmë që ndërsa ne ju përshëndesim ju do largoheni me kujtimet dhe përshtypjet më të mira.

 

 

Vendodhje fantastike

Vilat ndodhen ne liqenin e Komanit, perballe ishullit te vogel te Paqes

Nga Komani

Per te mberritur tek vilat nga terminali i Komanit, udhetimi zgjat 40 minuta me tragetin Berisha ose me anijen Dragobia. Personat qe kane prenotuar per tu akomoduar tek vilat duhet te jene ne dijeni qe transporti per tek shtepia e pritjes behet me oraret zyrtare te linjes se tragetit Berisha apo Anijes Dragobia, ku ato ndalojne per lene udhetaret tek shtepia.

Oraret e nisjes nga Komani :
Trageti Berisha ora 9.00 am, edhe Anija Dragobia ne oren 9.00 am.

 

Nga Fierza

Per te mberritur tek vilat nga terminali i Fierzes , udhetimi zgjat rreth 2 ore, dhe transporti kryhet njesoj si me siper gjate orareve zyrtare te tragetit Berisha dhe anijes Dragobia.
Oraret e nisjes nga Fierza:
Trageti Berisha ora 13.00 , dhe Anija Dragonia ora 6.00 am

 

From Shkoder

Per udhetaret qe deshirojne te nisen nga Shkodra per tek vilat duhet te telefonojne per te prenotuar udhetimin me furgon nga Shkodra per ne Koman , udhetim i cili zgjat rreth 2 ore.

Me shume informacion lexoni ketu how to book a van ticket from Tirana or Shkodra.

Ne raste te tjera te vecanta , kur turistet nuk mberrijne dot ne oraret e caktuara ne ofrojme varka te vogla ose skaf per transport per ne shtepine e pritjes, por per kete duhet me pare te konfirmoni orarin e mberritjes, dhe ky sherbim ka kosto shtese.

See all departure times here.

Gallery

Here are some photos made the summer of 2020. We are currently working with the landscape and more photos will come soon.

Book Now

You can book our villas using the form below. Or writte us an email at booking@komanilakeferry.com with your details.

Breakfast and transport from Komani Terminal to villas is included to price.

You will be redirected to our secure booking form.