Ture me kayake ne Liqenin e Komanit

Eksploroni liqenin e Komanit me ture te organizuara 1 ditore.

Komani Lake Explore ture me kayake ne liqenin e Komanit. Ne kemi kayake te cilesise se larte, me te gjitha pajisjet e domosdoshme, te prodhuar ne fund te vitit 2015.

Turi nis gjithmone nga terminali i Komanit ose i Fierzes. Pick up nga Tirana dhe Shkodra mund te ofrohet.

You will be redirected to our secure booking form.

Kur te mberrini ne Fierze ose Koman ne do tju marrim me Tragetin Berisha ose Anijen Dragobia, kjo gjithmone nese mberrini ne terminal ne orarin zyrtar te nisjes se tragetit apo anijes, oraret mund ti shikoni ketu, ose me anije te vogel nese nuk arrini dot oraret zyrtare. ( kjo edhe ne varesi te numrit te personave, si dhe mund te kete kosto shtese ) dhe destinacioni i pare eshte Ishulli i paqes, ku dhe do te marrim kayaket.

• Nese do te nisemi nga Komani, do te na duhen rreth 40 minuta te arrijme tek Ishulli i Paqes.
• Nese nisemi nga Fierza, do te na duhen rreth 2 ore te mberrijme tek Ishulli i Paqes

Pasi arrijme tek Ishulli, mund te kemi nje kohe shlodhjeje, ose mund te hame dreke, ushqumi eshte gjithmone bio dhe produkte te prodhuara ne fermen tone ne Koman. ( dreka eshte opsionale dhe sipas kerkeses suaj ).
Me pas do te marrim Kayaket dhe do te lundrojme neper liqenin e Komanit.

Koha e lundrimit me kayake ofrohet ne 2 forma te ndryshme :

Nje dite te plote, ose nje gjysem dite ( 4 ore ) dhe zakonisht cmimi percaktohet ne baze te kerkesave tuaja.

Gjate kohes se lundrimit me kayake, do te kemi kohe per pushime te shkurtra, mund te ndalojme per not, per te ngrene, per te peshkuar, etj,

Ne fund do te kthehemi serish me kayke drejt ishullit te Paqes, nga ku u nisem.

Perballe Ishullit te Paqes ne kemi edhe nje Shtepi Pritje, ku grupi juaj mund te kaloje naten, gjithashtu ka edhe nje restorant me ushqimet tradicionale te zones.

The kayaking time :

A full day*

Check in: 08:30, Start: 09:00, End: 15:30

20€

*This price is only for payments via PayPal or Credit Card, if you want to pay Cash when you arrive the price is 30 € for a full day ( or 3000 Lek ).

During the kayaking time we can stop and rest, we can also have stops for swimming, eating, fishing etc.

At the end we will start the way back to the Peace Island.

We also have a guesthouse in front of the Island, where your group can spend the night, a restaurant with traditional local bio food and drinks.

Ferry Berisha ticket is included in the price.

Find other tours we offer.

Tur 6 ditor ne Alpet Shqiptare

Tur 6 ditor ne Alpet Shqiptare

Tur 6 dite / 5 nete ne Alpet ShqiptareItenerari i turit dhe detajet Dita 1 (e shtunë)Pasi të arrini në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës ne do ju ofrojmë transport privat nga Rinasi në hotel (transporti privat nga aeroporti ne Tiranë dhe akomodimi në hotel në Tiranë...

Turi i Alpeve Shqiptare

Turi i Alpeve Shqiptare

Turi i Alpeve Shqiptare Shkoder – Koman – Fierze – Valbone – Theth
279 €/Person per pagesat me PayPal
Exploroni Alpet Shqiptare ne nje tur 3 ditor

Tur ne Luginen e Valbones

Tur ne Luginen e Valbones

Tur ne Luginen e Valbones Lugina e Valbones, nje mrekulli e natyres e cila sduhet humbur por duhet vizituar patjeter te pakten nje here. Prandaj ne i kemi organizuar te gjitha per ju ne menyre qe tju ngelet vetem te shijoni cdo moment te ketij turi. Nisja drejt...

Tur 1 ditor ne liqenin e Komanit

Tur 1 ditor ne liqenin e Komanit

Tur 1 ditor tek Liqeni i Komanit, All Inclusive Cmimi 29 Euro eshte per te gjthe ata qe rezervojne turin dhe bejne pagesen online nepermjet PayPal ose Credit apo Debit Card. Nese deshironi te paguani CASH cmimi eshte  35 Euro ose 3500 Lek. Gjate 25 viteve kemi...

You will be redirected to our secure booking form.